Windows 7,Ekim gibi satışta!

RC sürümünü denediğimiz,Vista’dan sonra ilaç gibi gelen Windows 7 sürümünün,halihazırda service packsiz ama “kararlı” iddiasındaki sürümünün,23 Ekim sularında satışına başlanacağı tahmin ediliyor.

Şahsi görüşümü belirtmem gerekirse,windows XP’nin eskidiğini,Vista’nın ise,gereksiz donanım harcamasına sebep olduğunu düşündüğümden,Linux sürümlerini kullanıyordum bir süredir.

Ancak,Windows 7,Vista gibi “tamamlanmış” bir işletim sisteminden daha başarılı bir şekilde donanımlarımı tanıdığı(sadece wifi adaptörün vista sürücüsünü yükledim ve gerisini halletti),mevcut donanımımla da gayet hızlı çalıştığı için linux DVDlerim şu an için arşive kalkmış durumda.

Açıkçası,yaklaşık 4 yıldır Mac osX kullanan biri olarak,Windows 7 bende bir netbook alma isteği uyandırıyor…

Ubuntu 9.04 başarılı,ancak kullandığım bir cihazın anakartına entegre bir kumandayı sadece 8.04 sürümü tanıdığı için şimdilik tek linux alternatifim,milli işletim sistemimiz Pardus olabilir.

Not:Bu arada,Windows 7 RC sürümünü kullananlar,2010 yılına dek problem yaşamayacaklar,2010’da lisans problemi çıkacak.Söylentilere göre,lisanssız makinalar 3 saatte bir kapanacak(mış).

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.