iTablet , iNetbook , iBloknote , Macnetbook gibi gibi gibi…

Apple iTabletArtık Apple Tablet söylentileri ayyuka çıktı, malumunuz, Apple için imalat yapan Foxconn adlı üreticinin bir kuryesi, bir Apple üretim öncesi prototipini taşırken kaybettiği suçlaması yüzünden intihar etmişti. (malumunuz değilse ayrıntılar burada) Yani sanayi casusluğu ve teknopaparazi ( bu deyimi ben uydurdum, tarihe not düşülsün 😉 ) işi artık oyun olmaktan çıktı.

Neyse efendim, Elmaarmut.net olarak biz de tablet dedikodularından nasibimizi alıyoruz ve yabancı kaynağımızın görüşlerini sizlere aktarmaktan kendimizi alamıyoruz.

Apple iTablet

– Dokunmatik ekranlı ve 3 ilaa 11 inç büyüklüğünde olacağı,
– Battal bir iPod Touch gibi görünebileceği veya görünmeyeceği,
– 300 ilaa 1400 Dolar arasında bir fiyata satılacağı (fiyat skalasına çüşş demeden geçemiyoruz. Zira “kediyle fil arasında bir büyüklük” tanımı olmuş)
– Optik sürücüsü olmayacağı veya olacağı (haber kaynağımdan şüphelenmeye başlıyorum)
– Bir çeşit eBook Reader gibi olacağı, Apple TV için kallavi bir kumanda olabileceği, bişeybişeybişey (evet evet, bu kaynaktan bu kadar oluyor, başladığıma pişmanım)
– iPhone oyunlarını oynatabileceği (eh, oynatsın bari… Ama haber kaynağımız bunu bile feleğe kaptırmıyor, olmayabilir demeyi sürdürüyor…)
– 3G servisini dahilen bulundurabileceği,
– Eylül 2009 civarı satışa sunulabilir veya Steve Jobs böyle birşeyi aklından dahi geçirmemiş olabilir. (emin oldum, bu satırları yazan gavur bir şizofren..)

Elmaarmut.net Yorumu

Buraya kadar ki kısmını tabii ki haber kaynağıma dayanarak yazdım. Şahsi görüş belirtmek gerekirse, Apple Tablet bana hiç de çekici gelmiyor. Tabii Apple tabletten kastımız dokunmatik tahmini 5″-10″ ekranlı bir elmalı netbook ise. Fiyatının da, sırtında bir elma taşıdığını hesaba katarsak 1000 Dolar civarında olacağını tahmin etmek zor değil.

Bir mobil cihaz olarak iPhone optimum boyutlarda. Yeni iPhone 3Gs, işlemci gücü olarak zaten birçok netbooktan öne geçmiş durumda. Neden Apple Tablet satın alayım diye sorduğumda yanıt bulamıyorum, lütfen siz de tartışın ve fikirlerinizi benimle paylaşın. Mobil olarak iPhone + 1000 Dolara satılan beyaz Macbook (ki 13.3″lik Macbook Prodan tek farkı, aluminyum olmayan kasası.) çok daha iyi bir ikili olacaktır… Hele de iPhone ile office dosyalarını edit etme becerisini kazanırsak…

Mutlu günler dilerim.

Yazar: TeknoCafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.