Ballmer Yine Çok Söyledi, Az Anladık!

Bilgisayarın başına, Microsoft CEOsu Steve Ballmer’ın Gizmodo‘ya verdiği mülakattan çıkarım ve hatta haddim olmayarak haber yapmak niyetiyle oturdum. Ancak nev-i şahsına münhasır bir insan olan Sayın Ballmer yine bizleri dumura uğratacak açıklama(ma)lar yapmış. Ama onun yapmadığı açıklamalar da haber değeri taşıdığından, “inci”leri sizlerle paylaşmadan edemiyorum sevgili okuyucular.

Xbox 360 için Blue-ray konusunda sıkıştırılan Microsoft Başkanı, Blue-ray sürücüleri, ileride “aksesuar” olarak edinebileceğimizi söyledi. Ancak, Blue-ray sürücünün aksesuar modunun nasıl birşey olabileceğini tahayyül edemediğimden (haberi aldığım editör de bu konuda şaşkın), USB Blue-ray sürücü bekleyebiliriz deyip geçiyorum.

Zune Video

Zune Video ile ilgili de söylenenler var; Zune Video, bildiğinizi farz ettiğimiz gibi, son Xbox güncellemesi ile arayüze eklenmiş bir video itunes’u idi. Bu online mağazadan 1080p HD filmlerin satılacağı / Kiralanacağı ile ilgili bir açıklaması var Ballmer’ın.

Başka bir soru da Natal ile ilgili; “Natal, oyun anlayışını tamamen değiştirip, konsol dünyasında yeni bir çığır açacak mı, mevcut konsolun ömrünü uzatacak mı?”

Ballmer’ın buna cevabı ise;

“Göreceğiz.” (Bunu söylerken bilmiş bilmiş sırıtmış,anlam bozulması olmasın diye aktarıyorum, ne anlatmak istediği ise sizin hayal gücünüze kalmış…)

Yazar: TeknoCafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.