pro evolution soccer 2012 (PES 2012) Çok Yakında! Ayrıntılar Şimdi

Yağlı güreşten sonra ikinci ata sporumuz haline gelen, genç yaşlı demeden birçoklarının başparmağını sakatlayan efsane oyun PES her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni versiyonu ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Türkiye için oyunun çıkış tarihi olarak 29 eylül açıklandı.

Oyun içi videolar, resmi trailer’ler derken epey fikir sahibi olduk, 2012’de çok konuşulacak oyun hakkında.

 

 

 

 

Şimdi, son 7-8 senenin geleneği olduğu üzre peşinen söylenecekleri sıralayalım da üstümüzde vebali kalmasın;

  • 2011 daha iyiydi yea!
  • Tuş basmıyor!
  • Fifa daha iyi
  • zorlaştırılmış. öyle ronaldo’yla, messi’yle eskisi gibi yardıramıyorsun
  • Kaleciler kötü
Neyse, tevatürleri, niyet okumaları bir kenara bırakırsak, hiçbir Pes oyununun ilk bir iki ay boyunca hemen kabullenildiği görülmemiştir. İnsanlar “FİFA” oynamaya falan başlarlar. Ama Pes 2011 o kadar eleştirildi ki, Konami’nin de Microsoft klasiği olan “bir iyi-bir kötü-bir iyi-bir kötü” işletim sistemi üretimine benzer bir kalıba girdiğini düşünmeye başladık.
Sadede gelirsek, öncelikle oynanışta gördüğüm en devrimsel değişiklik, Fifa’dan bildiğimiz topsuz oyuncu kaçırma fonksiyonu. Top sürüyorken sağ analoğu kullanarak kaçmasını istediğiniz topçuyu gösteriyorsunuz. O da Allah ne verdiyse yardırıyor. Ama ara paslar biraz baltalanmış gibi geldi. 2011’deki mucize paslar daha random olmuş diyebiliriz kısıtlı öngörümüzle.
Become a legend modu become a player olmuş. Ayrıca zannederim master lig (Ana lig) yerine epey gelişmiş bir Become a Manager modu eklenmiş. Fonksiyonlarda hoş ara videolar dikkat çekiyor.
Menejerlik modunun git gide role playing game’e  evrilişine şahit oluyoruz.
Bir de Become A Club Boss gibi bir moddan bahsediliyor. Kısaca yeni modlar ile çılgın atabilir.
Her yıl hevesle beklenen yeni Pes bu yıl yüzleri daha çok güldürür umarız ve yazımızı Pes konusundaki çalışmalarıyla takdir ettiğimiz TürkçeSpiker adlı sitenin hazırladığı videoyla sonlandırırız sevgili curlingseverler.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.