Hakkında

1990 senesinin yaz aylarından bir gün, Diyarbakır’dan bir kutu geldi evimize, C64 yazılı o güzeller güzeli kutu gözümün önünde, fiyatı bile aklımda, tamı tamına 500.000 TL. Getiren kişi joystick diye bir icattan haberdar olsaydı belki her şey daha farklı ilerlerdi, 1 hafta boyunda oyun kolu olmadan kurcalamak zorunda kaldım Commodore 64’ü. Sonrası hızlı geldi, Moore Yasası diye bir şey duymamıştım ama yasaya tabiiydim. 386, 5,25″, Basic, Windows 3.1 derken bugüne gelmiş bulundum.

Şimdi hayatımın belki küçük ama görece yoğun bir kısmını hep işgal eden birler ve sıfırlar hakkında biriktirdiklerimi tazelenenlerle harmanlayıp sizlerle paylaşmak adına bu mütevazi blogdayım. İlk olarak sağda solda karalayarak başladığım serüvenimde, konuları sadece ve sadece ilgimi çekme skalasına göre seçiyorum, incelemeleri de birikimlerime dayanarak, gayet subjektif biçimde ele alıyorum, ölçüleri, rakamları aktarmaktan imtina etmiyorum ama hoşlanmazsam da bunu sizden saklamıyorum.

Bu satırları yazdığım an itibariyle emekleyen bu bebeğin koştuğu günlerde birlikte olmak dileğiyle…

 

 

1 thought on “Hakkında

    Mert

    (21 Eylül 2020 - 16:33)

    Merhaba Seat xl 2013 bende aldım fakat sizlere sormak istediğim. Yol gurultusu beni biraz rahatsız ertti. Sizde durum neydi teşekkür ederim. Şimdiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.